איך כדאי לכם לגדר את הגינה שלכם?

  • -

איך כדאי לכם לגדר את הגינה שלכם?

הגינה שלנו היא מקום פרטי בו אנחנו יכולים ליהנות מטבע בחצר הבית. כאשר אנחנו רוצים לוודא שהגינה שלנו באמת תהיה מקום פרטי אנחנו חייבים לדאוג שתהיה בה גדר איכותית. יש הרבה מאוד דרכים לגדר גינות כמו למשל גדר עץ, קיר חי של שיחים ועצים וגם בנייה של קיר בלוקים. הדרך הטובה ביותר לגדר את הגינה שלנו היא לבנות לה גדר עץ. גדר עץ לגינה יכולה לאפשר לנו ליהנות מפרטיות רב ותחושה שאנחנו מוגנים.

GLady / Pixabay

למה חשוב לגדר את הגינה שלנו?

למה בעצם חשוב שתהיה לנו גדר בגינה? כאשר בגינה שלנו יש גדר אנחנו יכולים להיות בטוחים שחיות טועות כמו כלבים או חתולים לא יכנסו אליה. הגדר יכולה גם להפוך את הגינה שלנו לחלל פרטי יותר שהעוברים והשבים ברחוב לא יכולים להציץ אליו ולראות מה אנחנו עושים.

הגדר תוכל גם לאפשר לילדים שלנו לשחק באופן בטוח בגינה בלי שנחשוש שהם אולי ירוצו לכביש ויסכנו את החיים שלהם. ככל שהגינה שלנו תהיה יותר מטופחת ויותר פרטית כך נוכל ליהנות ממנה יותר ולערוך בה מסיבות ומפגשים חברתיים שונים. חשוב שנרגיש בכל חלקי הבית שלנו בנוח ובטוחים – כי כך איכות החיים שלנו תהיה טובה יותר.

 

איך אנחנו יכולים לשדרג את העיצוב של הגינה שלנו?

אז איך אנחנו יכולים לשדרג את העיצוב של הגינה שלנו? אם אנחנו רוצים לשדרג את עיצוב החצר שלנו אנחנו חייבים לתכנן את העיצוב מראש. תכנון מוקפד של עיצוב החצר שלנו יהפוך אותה למקום מטופח ואסתטי יותר. אנחנו יכולים לתכנן את החצר שלנו כך שיהיו בו מרחבים שונים. כמו למשל מרחב למשחק של הילדים, מרחב לבישול ולארוחות עם חברים וגם מרחב של צמחייה.

אנחנו יכולים לבחור לשתול בגינה שלנו עצי פרי וגם צמחי תבלין וגם צמחי נוי שונים כמו ורדים, רקפות או צבעוניים. חשוב שנתאים את העיצוב של כל החללים השונים בחצר שלנו כך שהם יביאו לתחושה של עושר צבעוני, הרמוניה ואיזון.

באם אין לנו שטח גדול, עדיין נוכל ליצור אלמנטים עיצוביים מרשימים, באמצעות שיטת גידול הנקראת קירות ירוקים. בשיטה זו אנחנו מקימים גינה אנכית המאפשרת גידול צמחים על מצע ורטיקלי, ללא קשר לגודל השטח שלנו, ומוסיפים אזור מעוצב, ירוק וטבעי לסביבה שלנו.

למה חשוב להשקיע בעיצוב של החלל החיצוני בבית שלנו?

למה בעצם חשוב שנשקיע בעיצוב של החלל החיצוני בבית שלנו? כאשר אנחנו משקיעים בעיצוב של החלל החיצוני בבית שלנו אנחנו הופכים את כל הבית למקום שנעים מאוד לחיות בו. גם החלל הפנימי בבית שלנו וגם החלל החיצוני בו מהווים חלק מכלל הבית.

כאשר אנחנו גרים בבית שלנו אנחנו רוצים להרגיש בו מוגנים. אנחנו רוצים שתהיה לנו פינה משלנו בה נוכל לעשות מה שאנחנו אוהבים מבלי שנצטרך לתת את הדעת לאנשים אחרים ולדעות שלהם. השקעה בעיצוב החצר והגינה בבית שלנו יאפשרו לנו ליהנות מפרטיות רבה ומתחושה של שקט ושלווה שיכולים לאפשר לנו להיות מאושרים יותר.